غربالگری نوزادان بدو تولد، سهل انگاری چرا؟
نویسنده : ، موضوعات : زیبایی ، 4 روز پیش ارسال شده

به گفته مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، چنین غربالگری هایی برای نگهداری های اولیه بسیار مهم هستند.

گزارشی جدید نشان می دهد برخی از شیرخواران هنوز برای کاهش شنوایی یا بیماری های مادرزادی قلبی غربالگری نشده اند.

 

برخی از شیرخواران برای نقایص مادرزادی قلبی و شنوایی غربالگری نمی شوند!

برندا فیتزجرالد، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده، گفت:” غربالگری شیرخوار در هنگام تولد برای شناسایی شیرخوارانِ در معرض خطر ابتلا به بیماری های شنوایی و بیماری های مادرزادی قلبی بسیار حیاتی است بنابراین آنها میتوانند به موقع تحت درمان و پیگیری قرار گیرند. ”

فیتزجرالد در خبرگزاری سازمان افزود: “شناسایی به موقع این شرایط می تواند به بهترین شانس برای داشتن زندگی سالم شیرخواران منتهی شود.”

این آژانس توضیح داد که از دهه ۱۹۷۰، شیرخواران در ایالات متحده برای شرایط بهداشتی متعددی از طریق آزمایشات خون غربالگری میشوند. تخمین زده می شود ۴ میلیون کودک در هر سال غربالگری میشوند.

در حال حاضر، توصیه های ملی نشان می دهند شیرخواران قبل از رفتن به خانه پس از تولد، برای از دست دادن شنوایی و بیماری های مادرزادی قلبی غربالگری میشوند.

سازمان پیشگیری و کنترل بیماری ها افزود: در حالی که بیماری مادرزادی قلبی وخیم شایع نیست و در حدود یک مورد در ۵۰۰ شیرخوار را تحت تاثیر قرار میدهد، این نقص مادرزادی بیشترین تاثیر را روی شیرخواران دارد. این نقص مادر زادی می تواند مرگبار باشد و تقریبا یک سوم شیرخوارانی که به خاطر نقص های مادرزادی می میرند، به خاطر همین نقص جان خود را از دست میدهند. خوشبختانه، غربالگری می تواند موارد این بیماری را تشخیص دهد و به جراحی بینی اجازه مداخله میدهد.

این سازمان خاطر نشان کرد: اما برآورد می شود که ۸۷۵ شیرخوار تازه متولد شده در ایالات متحده هر ساله با بیماری مادرزادی قلبی به خانه می روند، زیرا آنها تحت آزمایش بدون درد پالس اکسیمتری قرار نگرفته اند.

به گفته CDC، برای هر ۲۰۰ کودک مبتلا به بیماری قلبی مادرزادی، اگر تمام شیرخواران در بیمارستان ها برای این بیماری مورد آزمایش قرار بگیرند، حداقل یک شیرخوار ممکن است نجات یابد.

محققان همچنین تخمین می زنند که تقریبا دو شیرخوار در هر ۱۰۰۰ شیرخوار دارای کم شنوایی دائمی هستند که آنها را در معرض خطر تاخیر در رشد قرار میدهد. مداخله پیش از سن ۶ ماهگی ابزار مهمی برای کمک به شیرخواران در توسعه مهارت های زبان در بخش های بعدی زندگی آنها تلقی میشود.

CDC به برنامه های تشخیص و مداخله به موقع شنوایی که از دستورالعمل های غربالگری “۱-۳-۶” برای شیرخواران حمایت می کنند، اشاره می کند: آزمایش نوزدان برای از دست دادن شنوایی قبل از یک ماهگی، شناسایی آنها قبل از سن ۳ ماهگی، و مداخله و درمان قبل از ۶ ماهگی.

دکتر استوارت شاپیرا، دانشیار در مرکز ملی نقایص مادرزادی و اختلالات رشد در CDC، گفت: همین روش باید برای غربالگری بیماری های مادرزادی قلبی به منظور جلوگیری از مرگ شیرخواران و شانس بهتر برای رشد بهتر شیرخواران استفاده شود.

این گزارش در ۲۵ اوت گزارش های هفتگی مرگ و میر و ناخوشی مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها منتشر شد.

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت جراحی بینی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس